Nick van den Berg - Organisatie Miniati (Bristol, England, 1954)

Nick van den Berg, directeur/eigenaar van Miniati kwam voor het eerst in Griekenland in 1974. Een aantal jaren werden daar de vakanties doorgebracht en in 1980 vestigde hij zich in Athene en opende met twee Griekse en een Nederlandse compagnon cafe Witofski, een van de eerste nieuwe stijl grand-cafés in de binnenstad.

In 1986 vestigde hij zijn eerste atelier op Miniati street in Athene, waar hij zich in eerste instantie vooral bezig hield met interieur-ontwerp en de productie van meubels en verlichting. De activiteiten breidden zich later vooral uit in de marmersector. (zie "Over Miniati")

De vele reizen met klanten naar Griekenland leidde tot nieuwe activiteiten, zoals de organisatie van een studiereis voor de Nederlandse Steenhouwers Bond en de productie van een bedrijfsfilm over marmer en resulteerde uiteindelijk in de oprichting van Vivari Sculpture. De eerste beeldhouw-vakantie vond plaats in 1996 en later volgden tal van andere workshopreizen met thema’s als mozaïek, filosofie, schilderen, creatief schrijven, fotografie en culinair. Nick is zelf ook enthousiast amateur beeldhouwer.

Sacha Roozemond - Kok/Catering ize: small;">(Amsterdam,1968)

Sacha Roozemond heeft ‘Sterren van de Hemel Catering’ opgericht, toen zij zich na een periode in het buitenland weer in Amsterdam vestigde. Daarvoor was zij al jaren werkzaam in de cateringbranche en heeft haar ervaring vooral opgedaan in Griekenland op het eiland Mykonos waar ze 15 jaar heeft gewoond. Daarnaast heeft zij ook gewerkt in Australië en op de Fiji-eilanden.

Sinds eind jaren negentig heeft zij als free-lance kok bij een aantal gerenommeerde cateraars gewerkt. Klanten en opdrachtgevers voor wie zij onder andere heeft gekookt, zijn o.a. The Rolling Stones, Jean-Paul Gaultier, Thierry Muglier (Mykonos-Griekenland). In Nederland: Prinses Maxima, Mama Cash, Cordaid, ABN-AMRO, het C.O.C., Vivari Sculpture, Café Saarein, de Floriade en de TV programma's `Het Hof van Joosten`, `Giel Beelen`, `Avond van het Boek`, `So you wanna be a popstar`,`Op weg naar het Lagerhuis`,`Talkshow Katja en Sophie` en veel producties voor de Nederlandse Filmacademie.
www.sterrenvandehemel.nl

Relinde Fontaine - Docent workshop: Culinair aan Zee / kok (Amsterdam, 1961)

Zij richt in 1984 met 9 anderen, het bekende collectieve restaurant 'De Hemelse modder' op. Onder haar smaakbepalende leiding in de keuken heeft het restaurant zich ontwikkeld tot een begrip in Amsterdam en ver daarbuiten. Relinde is onlangs na 25 jaar gestopt met het restaurant en richt zich op dit moment vooral op kookworkshops in binnen en buitenland. Daarnaast werkt zij als free-lance kok.

Onlangs werd het jubileumkookboek van de Hemelse Modder gepresenteerd, dat ter ere van het 25 jarig bestaan is uitgegeven. De meeste recepten in dit overzichtswerk zijn van Relinde's hand en zij heeft een aantal van de gerechten opnieuw gekookt om er de prachtige foto's van te maken. Het boek is onlangs genomineerd als "kookboek van het jaar".

Jeroen Meijer - Docent workshop: Mozaïek met Marmer (Raalte, 1958)

Opleiding aan de lerarenopleiding VLVU in Amsterdam (biologie en tekenen ) daarna Kunstacademie AKI in Enschede (scenografie en keramiek ). Maakt ornamentale objecten die onder andere opvallen door zijn techniek met het ingieten van voorwerpen in transparant polyester. Jeroen heeft aan veel internationale beeldhouw- en keramiek-symposia meegedaan en exposeert regelmatig in Nederland. Hij past tegenwoordig voornamelijk mozaïektechnieken toe. Jeroen woont en werkt in Utrecht en is al sinds de oprichting van 'Vivari Sculpture' en 'Griekenlandaanzee' betrokken bij de reizen en workshops in Griekenlandwww.jeroen-meijer.com

Ruud Fronik - Docent workshop: Beeldhouwen (Vinkeveen,1948)

Ruud is van oorsprong decoratieschilder en theaterinrichter, maar later vond hij zijn echte passie in het beeldhouwen in steen.

1965: Avondopleiding Acadenie voor Beeldende Kunst Artibus te Utrecht, afdeling monumentale vormgeving. Overdag werkzaam in de reklamewereld. In 1970 afgestudeerd, daarna eerste exposities met tekenwerk. In 1999 de beslissing genomen een droom te volgen en meer tijd te nemen voor de eigen creativiteit en daarvoor te verhuizen naar Griekenland.

Aldaar begonnen met het beeldhouwen uit het mooie kleurige griekse marmer. Na een periode van 3 jaar in Griekenland te hebben gewoond en gebeeldhouwd te hebben, vestigt Ruud zich in Naarden. In zijn atelier in het centrum van Bussum geeft hij beeldhouwles aan kleine groepen.

Zie voor een overzicht van het werk van Ruud: www.ruudfronikbeelden.nl

Carla Peperkamp - Docent workshop: Beeldhouwen (Alkmaar, 1960)

Met als achtergrond de lerarenopleiding D'Witte Lelie in Amsterdam, is Carla de laatste 10 jaar vooral actief in de beeldhouwwereld. Zij werkt meestal in steen en exposeert regelmatig. Ook was zij een aantal jaar werkzaam bij de Beeldhouwwinkel in Amsterdam.

Meer informatie en beeldmateriaal van haar werk kunt u vinden op haar website:
www.carlapeperkamp.nl

Leen Kessels - Docent workshop: Beeldhouwen. (Bree, Belgie,1959)

Zij heeft zowel de opleiding Beeldhouwen als Restauratie Beeld en Steen gevolgd aan de Academie van Schone Kunsten in Antwerpen. Sinds 2001 is zij in Utrecht gevestigd als vrij kunstenaar, exposeert regelmatig en geeft ook beeldhouwles in haar atelier.
U kunt werk van haar zien en meer informatie lezen op de website: www.leenkesselsbeelden.nl


Alkistis Kelesidis - Docent workshop: Schilderen / Miniature & Relief Sculpture (Griekenland - )

Zij is een Griekse kunstenares die de schilderworkshops begeleid en goed engels spreekt.

Alkisti Kelessidi is an artist in heart and soul and is fascinated by all forms of art. She believes that through the arts everyone can express one’s self effortlessly and reconnect with the child within. Alkisti draws inspiration from nature’s splendor, people’s uniqueness, and the richness of emotions. Her favorite means of expression is painting. She willingly shares her knowledge in different workshops, from painting to sculpting and mosaics as well as other forms of self-expression. Alkisti studied psychology and sociology at the Deree College in Athens and art next to prominent Greek artists. She regularly attends self-knowledge seminars and workshops and also studies art therapy techniques. In 2004 she worked as consultant to the Opening and Closing Ceremonies’ Production Team for the Olympic Games held in Athens.

Jorgos Dimas - Docent workshop: Mozaïek (Nauplion, Griekenland 1957)

Autodidact op het gebied van marmermozaïek. Hij heeft veel ervaring opgedaan met het bouwen met natuursteen. Door eerst over de schouder mee te kijken van onze mozaïekdocent Jeroen Meijer, ontwikkelde hij zich al snel tot een meestermozaieker. Hij maakte zijn debuut als medebegeleider bij de mozaïekworkshops voor de Libelle in 2007.

Ada van Deemter - Docent workshop: Creatief Schrijven (Amsterdam, 1954)

Ada is onderwijskundige en heeft ervaring opgedaan in het ontwikkelen en schrijven van beleid in gemeentelijke en welzijnsfuncties. Elf jaar geleden is zij voor zichzelf begonnen met haar bedrijf Scriptuur. Naast het schrijven van teksten geeft zij schrijftrainingen voor studenten, beleids- en projectmedewerkers. In haar vrije tijd schrijft ze verhalen en won hiermee in de tachtiger jaren een prijs. Daarna volgde ze schrijftrainingen bij schrijfster Renate Dorrestein en literair agent Paula Sebes. Op aanvraag geeft ze workshops Creatief schrijven en Haiku.

Aleid Sperna Weiland - Docent workshop: Creatief Schrijven (....)

Nicole Roozemond - Docent workshop: Glaskralen (Amsterdam, 1964)

Nicole vestigt zich in 1990 in Athene. Zij woont en werkt daar nog steeds. Via haar website www.wanjafranja.com ontwerpt, maakt en verkoopt zij sieraden. Sinds vorig jaar geeft zij workshops Glaskralen in haar atleier in Athene. In de zomer geeft zij ook workshops glaskralen in Amsterdam.

 

Hella Steins - Docent workshop: Glas- en sieraden mozaiek (Amsterdam, 1963)

Zij volgde vanaf 1999 diverse mozaïekworkshops, een glas-in-lood cursus en een cursus glasfusing. Sinds 2006 geeft zij met veel plezier zelf mozaïekworkshops en –cursussen en voert zij mozaïek in opdracht uit. Meer informatie over het werk van Hella vindt u op haar website: www.smashingstones.nl.

Sjaak Henselmans - Docent workshop: Fotografie (sept.) (Noord-Scharwoude, 1955)

Sjaak Henselmans raakte rond 1980 geboeid door de fotografie. Zijn aandacht richtte zich aanvankelijk op het maken van vrij werk, wat leidde tot een aantal tentoonstellingen in Amsterdam. In 1984 maakte hij van fotografie zijn beroep, eerst nog bij een publiciteitsbureau maar vanaf 1990 als zelfstandig architectuurfotograaf. Sindsdien werkt hij voor een reeks van gerenommeerde architectenbureau’s, projectontwikkelaars en uitgeverijen. Zijn foto’s verschijnen regelmatig in architectuurtijdschriften in binnen- en buitenland. Enkele van zijn opdrachtgevers: ING Real Estate, Bouwfonds, Sigma coatings, BPF-Bouwinvest, DTZ Zadelhof, Cobraspen, Hemels Publishers, Scripta Media, Cascade, Vera Yanovshtchinsky Architecten, Min2 Bouwkunst, Kokon Architecten, ONX architecten, Korteknie/Stuhlmacher, Arcam. www.sjaakhenselmans.nl

Sean Fitzpatrick - Docent workshop: Fotografie (juni) (Zimbabwe 1961)

Sean Fitzpatrick – Fotograaf Sean Fitzpatrick gebruikt zijn sterk ontwikkeld beeldtaal om beelden te maken die vaak beschrijven worden as “poëtisch” en “visionaire”. Sean groeide op in Zuid-Afrika waar hij film en fotografie studeerde bij de Tshwane University of Technology. In de jaren tachtig werden verschillende tentoonstellingen gewijd aan zijn documentairefotografie in venues door heel Zuid-Afrika inclusief het Market Theatre in Johannesburg. In 1986 vestigde Sean zich in Nederland. Hij heeft een fotostudio in Amsterdam opgericht waar hij specialiseerde in portret en verhaalvertellend fotografie. Zijn reportage fotografie werd uitgebracht in tijdschriften zoals Elegance, Elle, en Residence. Hij heeft ook gewerkt voor vele commerciele klanten zoals Albert Heijn, HEMA en Tempo Team waarvoor hij een sterke portretstijl heeft ontwikkeld. Sean heeft een duidelijk voorkeur voor street casting: “ik vind het verfrissend om met iemand te werken die nooit eerder voor een camera heeft gestaan. De beelden die ik krijg van zulke mensen zeg zo veel meer voor mij dan de emotieloos standen die ik krijg van ervaren modellen”. www.filmdirectorsclub.com

Michel Polderman - docent gitaarworkshop. (Vlissingen, 1971)

Michel Polderman is fulltime muzikant en speelt nu ruim 25 jaar gitaar. Hij geeft samen met achttien andere docenten les aan zijn eigen muziekschool in Brabant. Michel ontwikkelde een lesmethode die is gebaseerd op de werkwijze van masterclasses die hij zelf ooit volgde. Zijn jarenlange ervaring als docent aan de muziekschool zette hem ertoe aan een andere benadering te kiezen bij het geven van gitaarlessen. Als specialisatie heeft hij gekozen voor de fingerstyle methode. Deze fingerstyle lessen worden gecombineerd met de lessen aan startende muzikanten die graag akkoorden willen leren spelen om bekende nummers ten gehore te kunnen brengen. Zijn doel in het lesgeven is, iedereen te laten proeven van het muziek maken en warm te maken voor het bespelen van dit geweldige instrument. Muziek maken moet bovenal plezierig zijn.

www.muziekpakhuis049.nl

 

Linda Kessels: docent zangworkshop

Linda Kessels Linda is 23 en net een jaar afgestudeerd aan de opleiding voor Logopedie. Tot nu heeft zij zich ontwikkeld tot zangeres met podiumervaring (zowel solo als in band), logopediste gespecialiseerd op stemgebied en docent zang. Ze heeft les gehad van Hella Hertogs, stage gelopen aan de theaterschool te Arnhem en cursus EVTS gevolgd bij Alberto ter Doest en bezig daarin te promoveren. Daarnaast speelt zij piano en gitaar ter begeleiding. Pianoles heeft ze 6 jaar gehad op de muziekschool te Heeze. Op het moment is ze werkzaam als logopediste, zangeres, zangdocent, cursusleider in Heeze en is als zangdocent verbonden aan het muziekpakhuis.Ze heeft al veel ervaring opgedaan met projecten met haar leerlingen en theaterbedrijven. Haar visie over stem: Zingen is een zoektocht. Belangrijk is dat je met de juiste techniek en ervaring opzoek gaat naar jouw geluid. Zingen is kunst; met jouw geluid breng je een boodschap over naar jezelf of naar anderen.

www.lindakesselszang.nl

Coen Bardelmeijer - docent Beatlesweek

Coen is medeoprichter van de Haarlemse Beatles-coverband "Let it Beat". Door hun instrumentatie en zangharmonieën benadert de band heel goed het orginele werk van de Beatles. Zij traden regelmatig met groot succes op, en werden mede bekend door de uitvoering op TV van Beatles liedjes met Nederlandse teksten. Twee literiare vertalers hebben alle songteksten van de Beatles bewerkt, zodat ze goed in het Nederlands te zingen zijn. Later is er ook een boek van hun verschenen met teksten van Bob Dylan, waarvan een uitvoering zien is via de onderstaande link naar You Tube. Coen werd ook door zijn werkgever ING naar Japan gestuurd om daar solo Beatles liedjes ten gehore te brengen aan zakenrelaties van de bank.

Julie Dimas - verzorging ontbijt en lunch in Griekenland

Terpsi - kamers